האופן בו שווקי ההון בישראל ובעולם מושפעים מנגיף הקורונה

ידוע לכולנו כי המדינה עושה את כל שביכולתה בכדי להעניק סיוע כלכלי לחברות, ארגונים, עצמאים ושכירים אשר נפגעו מנגיף הקורונה. יחד עם זאת, עדיין רבים מתקשים לקבל את הסיוע הנדרש וגם שווקי ההון בישראל ובעולם מושפעים מהנגיף. כיצד? נדבר על זה כאן.

אם שקלתם דריסת רגל בעולם שוק ההון בקרוב, אנחנו ממליצים לקרוא את המאמר הבר שכתבנו עבורכם, במיוחד על תקופת הקורונה וכל מה שקשוק לשווקי ההון בישראל, הבורסות בעולם והשווקים הפיננסיים העולמיים. אין ספק, בעוד שאנשים מסוימים וסוחרים בשווקי ההון במדינות מסוימות מתעשרים בתקופה זו, עבור האדם הממוצע ששוקל להתחיל את דרכו בעולם ההון, לא בטוח שזו התקופה הכי נכונה. כמובן, כל מקרה לגופו ותלוי מאוד באילו סוגי השקעות מדובר.

הגבלות הקורונה והאופן בו שווקי ההון הושפעו

בעוד שלא מעט מדינות עדיין נמצאות תחת הגבלות נגיף הקורונה והסגרים מסוגים שונים, מדינות אחרות בעולם כבר החלו את התהליך של ההתאוששות בתקופה זו. אין ספק, ייקח כאן עוד לא מעט זמן עד שנראה ונרגיש חזרה מלאה לשגרה, אבל בשורה התחתונה, מדינות רבות בעולם עושות סימנים של הבנה, כי בסופו של דבר נטרך כולנו לחיות בצל נגיף הקורונה.

אנחנו לא רופאים ולא מדענים, כותבי שורות אלו הם אנשים פשוטים בדיוק כמוכם, אבל גם לאנשים פשוטים ברור שהנגיף הזה כאן בכדי להישאר. אז מה נעשה? נישאר כלואים בבתינו כל החיים? אמנם על פי דרכיה של סין זו אופציה (אופציה בכפייה אבל עדיין אופציה), אבל ברוב המוחלט של מדינות העולם הדרכים הן לא דומות לכך.

האם לאחרונה מורגשת צמיחה בשווקים העולמיים?

בכל מקרה, בין אם אנחנו עומדים לבלות את זמננו בעתיד שוב בהסגרים או לא, שווקי ההון העולמיים וגם השווקים בישראל מושפעים מכך באופן ישיר לחלוטין. בעוד ששלל התעשיות והענפים העסקיים בעולם נחלשו בתקופה האחרונה, כך התנודתיות בבורסות העולמיות הייתה בהתאם.

אבל, ואלו חדשות טובות, לקראת חודש מאי כבר החלה מגמת צמיחה חיובית ונסיקה של לא מעט שווקים, תעשיות ועסקים בעולם. יחד עם זאת, כמובן שחשוב לזכור כי עסקים רבים בעולם לא רק שהקפיאו פעילות עסקית, אלא חלקם אפילו פשטו רגליים ולא הצליחו לצלוח את התקופה המורכבת הזאת.

שוקלים דריסת רגל בעולם ההון? ייעוץ פיננסי מקצועי בלבד!

בכל אופן, התחלנו את המאמר הזה בלדבר על האופציה של לדרוס רגל בשוק ההון, כלומר, להתחיל להשקיע בבורסות, במילים פשוטות. אוקי, קודם כל והכי חשוב, אם אתם מתכננים להיכנס לשוק ההון ולהשקיע במניות או בבורסה, אנחנו מפצירים בכם לעשות זאת אך ורק בצמוד לליווי מקצועי של אנשי מקצוע.

מי הם אנשי המקצוע בהם תסתייעו עבור השקעות בעולם ההון ובבורסות העולמיות? בין אם אתם בוחרים בשירות של בעלי רישיון פיננסי, או אולי בתי השקעות פרטיים, אתם עושים בשכל. בגדול, אלו האופציות הכי מומלצות עבור אנשים אשר מעוניינים להתחיל להשקיע בשוק ההון. אם אין לכם שום רקע בתחומים פיננסיים אלו, בכל מקרה, לא בטוח שהתקופה הנוכחית היא התקופה המדויקת בכדי להתחיל.

האם תקופת הקורונה בכלל מתאימה עבור השקעות בשון ההון?

שימו לב, אמנם שוק ההון מאז ומעולם תמיד התאפיין ותמיד יתאפיין בתנודתיות ובחוסר יציבות, אבל מגמת הצמיחה כבר מורגשת בשבועות האחרונים ובתקווה שדבר לא ייקח אותנו אחורה. במילים אחרות ופשוטות יותר, אנחנו רוצים להגיד לכם שאולי כדאי להמתין מעט עד ששווקי ההון הפיננסיים יתאוששו יותר מתקופה זו.

כרגע ולהוציא מקרים של כל מיני גלי הדבקות נוספים חלילה, ההשפעה שצפויה על משקיעים בתקופה הקרובה היא מורכבת. בעוד ששיעורי הריבית הנמוכים בעולם עשויים למשוך משקיעים לבורסות העולמיות, ייתכן שזה אחד הדברים שיעזרו לגרום לשווקים הפיננסיים בעולם לנסוק שוב.

השפעות ארוכות טווח על עולם ההון בגלל הנגיף

נכון לכתיבת שורות אלו, עדיין מוקדם מדי לדבר על השפעות ארוכות טווח, אבל בטווח הקצר אנחנו אכן עדים לחזרתם של משקיעים גדולים לבורסות העולמיות בעקבות אותם שיעורי ריביות נמוכים המאפיינים את התקופה הזאת.

בכל מקרה, כשמדברים על השקעות (קטנות או גדולות), מדברים לא רק על הטווח הקצר. וזה מוביל אותנו לשאול שאלה נוספת: אולי דווקא עכשיו, בתקופת הקורונה הנוכחית, אולי זהו הזמן הטוב ביותר להיכנס לעולם ההון?

הרי, אם מסתכלים על השקעות בטווח הארוך, אז אולי כדאי להשקיע עכשיו במניות ולקצור פירות עוד שנה ובכן, זה לחלוטין תלוי במקרה שלכם, בבית השקעות בו אתם מסתייעים, בהשקעות עצמן ועד כהנה וכהנה פרמטרים המחייבים שקלול רציני ומושכל.

דיווחי הפסדים ברבעון הראשון: צמיחה ברבעונים הבאים?

מאז פרוץ מגפת הקורונה, כולנו צמאים למידע ועדכונים מהשטח, למרות שברור לכולנו כי הנתונים והמידע משתנים בהרף עין ובקצב מאוד מהיר. ואם מדברים על נתונים המאפיינים את תקופת הקורונה, מדברים נתונים רשמיים שחשוב לקחת בחשבון, כמו נתונים של הפסדים ורווחים של שלל תעשיות ושווקים בעולם.

בעוד ששווקים פיננסיים מסוימים קוצרים פירות ורווחים בתקופה זו, הבנקים למשל מדווחים על הפסדים ברבעון הראשון. בנקודה זו, כשמדברים על הפסדים במשק הישראלי (לאו דווקא על הפסדים בבנקים), תמיד יהיו אנשים שיזעקו לגבי הסיוע המדינה שהמדינה אמורה והבטיחה להעניק לעצמאים רבים, לחברות, בתי עסקים וארגונים.

הסיוע הכלכלי שמדינות מעניקות: מגדיל חובות ממשלתיים

קודם כל והכי חשוב, הצדק עם כל מי שספג הפסדים, אנחנו לא מתווכחים על כך לרגע. אבל במקביל לכך, גם חשוב להבין כי הסיוע המדיני שהמדינות מעניקות ברחבי העולם, בהכרח מגדיל את החובות הממשלתיים של מדינות רבות.

בקיצור, הסיפור כאן מורכב ביותר. זה דבר אחד להתמרמר על כך שאנחנו לא מקבלים סיוע כלכלי, ואנחנו צודקים כנראה, אבל זה דבר שני להבין מדוע מה הכוחות המניעים מאחורי תהליכים גלובליים שכאלו. סביר להניח שהמידע שאנחנו מקבלים הוא על קצה המזלג, בכל מקרה.

ואם כבר מדברים על מידע שעל קצה המזלג, פה ושם כולנו עדים לכל מיני שבבי עדויות לגבי מציאת חיסון נגד הקורונה, מה שישפיע כמובן באופן דרמטי ביותר על שווקי ההון ועל עולם ההון, על השווקים הפיננסיים בעולם, על חברות רבות ותעשיות.

מציאת חיסון נגד קורונה תשפיע דרמטית על עולם ההון

אנחנו קודם כל רוצים להדגיש משהו. אם שמעתם איזשהו "טיפ" לגבי חברת תרופות אשר קרובה לפיתוח חיסון נגד קורונה, את תמהרו לרכוש מניות ואל תעשו שום צעדים פזיזים. הכי חשוב? תיצמדו לייעוץ פיננסי הניתן לכם על ידי בעלי רישיון פיננסי.

רוצים לדעת מי הוא בית השקעות מומלץ לדריסת רגל בשוק ההון? אנחנו נגיד לכם. בתי השקעות מקצועיים ומומלצים, הם בתי השקעות שגם יגידו לכם את הדבר הבא: "חביבי, לך הביתה, כרגע אנחנו לא מעוניינים לסחור בכסף שלך בעקבות המצב הקיים". מאידך, וזה מאוד חשוב, תוכלו כמובן גם לאתר בתי השקעות שדווקא ישמחו להשקיע בכספכם בתקופה הזו.

אולי יש להם מידע מבפנים? אולי הם עתידים לשחק עם הכסף שלכם בבורסות ולהפסיד אותו? ובכן, אי אפשר לענות על השאלות האלו מבלי להתייחס לכל מקרה לגופו. לכן, היו חכמים ובצעו צעדים מושכלים ושקולים. הסתייעו בייעוץ המקצועי ביותר.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *